הווירוס הגיע רק לפני שישה חודשים וכבר הספיק להרוס כל חלקה טובה, האנושות כפי שאנחנו מכירים אותה כיום חדלה להתקיים.  ממשלות קרסו אחת אחרי השנייה. רק כמה קבוצות מבודדות הצליחו לשרוד את החורבן מנסים לבנות מחדש את המציאות האנושית שנחרבה לאחר ההתקפה הקטלנית של הווירוס, הרעל התפשט לכל מקום.

באפליקציה החדשה למציאות מדומה  City Z אתם המנהיג של אחת מהקבוצות ששרדו, בניסיון אמיץ לשחרר את האזור שלכם מהשפעת של היצורים הקטלניים, עיר אחרי עיר אתם מתקדמים אל היעד, החזרת האנושות אל פני כדור הארץ, תחייה מחדש של התרבות שנכחדה.

City Z אפליקציית יריות המותאמת במיוחד לעולם המציאות המדומה, אך בנוסף אפשר להשתמש באפליקציה ללא קסדת מציאות מדומה, כמו משחק יריות רגיל.

כל משחק חדש הוא הרפתקה ייחודית, כל הסצנה משתנה ממשחק למשחק, מזג האוויר, מקום ההתרחשות, כל התפאורה מסביב משתנה ואתם מתחילים במסע חדש.

במהלך המסע שלכם תפגשו עם ניצולים נוספים, הם יכולים לעזור לכם במידה והם יבטחו בכם. אבל היזהרו לא לגעת ולא לגשת אל  אלו הנגועים בזיהום מגע קטן יכול להפוך אתכם לאחד מהם.

המשחק מחולק למספר אקראי של משימות בכל משימה עליכם להשמיד להכרית ולמגר את הזיהום בעודכם משחררים עיר אחרי עיר.

כל אחת מהמשימות מתרחשת בעיר אחרת, עם דמויות שונות ועם מטרות ותכליות שונות של פעולה.

המערכת מתוכננת באופן המאפשר להוסיף כל פעם מחדש התנסויות חדשות לאפליקציה בדרך פשוטה ומהירה.

האפליקציה מתאימה לקסדת המציאות המדומה של HTC VIVE  קסדת המציאות המדומה המאפשרת לכם לא רק לצפות בתכנים בתלת מימד, אלא לקחת חלק פעיל ודינמי בחוויה, תוכלו ללכת בתוך מרחב מדומיין להושיט את ידכם ולגעת במציאות הנוצרת מול עינכם, לרוץ ולקפוץ להשתלב בתוך הנוף הווירטואלי שנוצר במיוחד בשבילכם.

האפליקציה מתאימה גם לקסדת המציאות המדומה של  CV1  Oculus Rift, קסדת המציאות המדומה שהתחילה את המהפכה בעולם הווירטואלי.

הדרישות להפעלת האפליקציה כוללות:

מערכת הפעלה של WINDOWS בגרסת WINDOWS 7  או כל גרסה אחרת מתקדמת יותר.

מערכת ההפעלה של מחשבי מקינטוש של אפל, עם מערכת ההפעלה של OS X.

מערכת ההפעלה של לינוקס וSteamos.

כל האופציות פתוחות לפניכם באפליקציה החדשה והסוחפת City Z   הלוקחת אתכם צעד אחד קדימה אל עולם המציאות המדומה, מציאות המשתנה אל מול עינכם בכל רגע נתון.