משחקים: ממשחקי מחשב ועד משחקי מציאות מדומה

משחקי מציאות מדומה.

משחקי המחשב הביתיים היו הראשונים להחליף את משחקי הוידאו הפופולאריים, שהחזיקו מעמד עד שנות השמונים. היתרון הגדול של משחקי המחשב הביתיים היה היכולת שלכם להיות משוחררים מהצורך בממשק חיצוני למשחק, כל מי שהיה ברשותו מחשב נייח היה יכול לבחור לשחק בכל זמן שעלה על דעתו תוך בחירת משחקים שונים ומגוונים.

בשנת 1983 התחוללה מהפכה בשוק המשחקים, משחקי הוידאו קרסו ופינו את מקומם למשחקי המחשב, המוכרים ביותר והפופולאריים ביותר הזכורים לכולנו עד היום הם, דיגר, פק מן, האחים סופר מריו,  הנסיך הפרסי , טטריס, גולדן אקס, הטירה הנאצית ועוד עשרות משחקים נוספים מכל הז'אנרים האפשריים, פעולה, הרפתקאות, ספורט, משחקי חשיבה וז'אנרים אחרים.

משחקי המחשב המיתולוגיים של שנות השמונים והתשעים

שנות השמונים ושנות התשעים היו שנות הפריחה של משחקי המחשב. כמעט בכל בית בישראל במרכז הסלון או באחד החדרים המרכזיים של הילדים עמד המחשב הנייח, מסיבי וגדול בהתאם לזמנים אלו, ודיסקטים עם משחקים למחשב היו מונחים כלאחר כבוד בקופסה המיוחדת לכך על המגירות העליונות של שולחן המחשב שהיו מיועדות לכך.

משחקי מחשב אלו היו בעלי גרפיקה פשוטה ביחס ליכולות הויזואליות של הטכנולוגיה כיום. המחשבים המרכזיים של שנות השמונים היו מחשבי IBM ותואמי IBM, במהלך שנות השמונים ושנות התשעים השוק התרחב וגדל עד לתחרות המרכזית כיום בין אפל לבין חברת מייקרוסופט.

משחקי המחשב המיתולוגיים של שנות השמונים והתשעים ליוו אותנו מהילדות והיו חלק מרכזי משגרת היום של כל אחד מאיתנו, בעידן שלפני הפלפון החכם ומשחקי המחשב המתקדמים למציאות מדומה, המשחקים הפשוטים והפרימיטיביים האלו הכילו עולם שלם של הרפתקאות שמילא את הצורך הבסיסי ביותר של כל אדם, הצורך בהנאה פשוטה שבאה מתוך משחק ובילוי זמן איכות ללא מחויבויות כלשהן וללא קשר לזמן.

משחקי מציאות מדומה מבט אל העתיד

משחקי מציאות מדומה הם היום הדבר החם ביותר בשוק המשחקים, זוהי מהפכה טכנולוגית ששינתה מהיסוד את כל אופן ההתבוננות שלנו על עולם המשחקים.

באמצעות הפלפון החכם בשילוב עם אפליקציות מיוחדות למציאות מדומה, תוכלו לשקוע אל תוך עולם וירטואלי מרהיב בתלת מימד, לשחק במשחקי מציאות מדומה באמצעות הסמרטפון המחובר למשקפיים תואמות.

כל תנודה של הראש נקלטת על ידי החיישנים המובנים בסמרטפון, כל תזוזה שלכם יוצרת מציאות. משחקי מציאות מדומה מאפשרים לא רק לשחק אלא גם להיות שותפים פעילים למשחק, תנועות הגוף שלכם יוצרות את התנועה על המסך.

המעבר ממשחקי המחשב הישנים לעולם המציאות המדומה לקח כמה עשורים שמהלכם כל העולם שלנו השתנה מהיסוד, כיום בעולם הדיגיטלי, משחקי מציאות מדומה החליפו את משחקי המחשב הישנים בדיוק כשם שאין היום מקום לקלטות וידאו או קסטות וכיום גם הדיסקים הולכים ונעלמים לטובת עולם דיגיטלי שבו כל המידע מאוחסן על המחשב הנייד  ואמצעים טכנולוגיים נוספים.